Egle

Kai ruošiausi mokytis vairuoti, ilgai rinkausi vairavimo mokyklą, lyginau mokyklas, ieškojau atsiliepimų-skundų-rekomendacijų, “svėriau” už ir prieš ir nutariau pasirinkti “Autoplaza”.
Dabar, kai jau baigiau šią mokyklą ir išlaikiau egzaminą Regitroje norėčiau ir aš prisidėti prie kitų, rekomenduojančių šią mokyklą.
Pirmiausia, buvo labai malonu bendrauti su administratore Alina – draugiška, palaikanti, padrąsinanti, visuomet stengiasi surasti išeitį. Pradedančiajai vairuotojai tai labai svarbu.
Autoplaza mokykloje pagrindines vairavimo pamokas lankiau pas Miroslav (beje, jų šioje mokykloje ne vienas:), o papildomas pamokas net pas kelis instruktorius (norėjau įgauti kuo daugiau patirties, nes kiekvienas instruktorius turi savo aiškinimo metodiką): dar pas kitus du Miroslav ir pas Jan. Visiems būdingas kultūringas, pagarbus bendravimas, savarankiškumo ugdymas vairuojančiajam. Labai vertinu tai, kad instruktoriai leido ir mokė važiuoti kiek įmanoma savarankiškiau, kad galėtum pats mokytis iš savo klaidų, aiškino situacijas ir be kritinio reikalo nespaudė už mane pedalų, leido pačiai pajausti mašiną, o padarius klaidą, ją suprasti ir kažko išmokti, nuo pat pradžių mokiausi važinėti sudėtingomis gatvėmis ir sankryžomis, vėliau ir Regitros maršrutais. Ypač norėčiau išskirti Jan – profesionalus instruktorius – mato detales, kurių pats nepastebėtum; visą dėmesį skiria važiavimo tobulinimui, klaidų taisymui. Jo pamokos labai naudingos. Taip pat Miroslav (aukštas jaunas blondinas:) – ypač mokantis aikštelėje – jis skatina galvoti, kaip automobilis juda, kaip reikėtų pasitaisyti, jei ne ten iš karto pasukai, o nesistengti bukai padaryti viską iš pirmo karto.
Palyginimui, kelias papildomas vairavimo pamokas patirties dėlei buvau paėmusi kitoje vairavimo mokykloje (NE Autoplazoje) – man teko pasitikintis savimi instruktorius, labai ramus, nes visus pedalus (net ir greičio) mindo už mokinį ir net vairą suka už mokinį tiesiame kelyje, o mokinys net neturi šanso suprasti, kada suklysta…atrodo, viską darai kaip ir gerai, bet esmė, kad darai visai ne tu. O kai instruktorius nespėja užminti už tave pedalo, o tu jau pripranti, kad viską “darai gerai”, tada instruktorius praranda kontrolę ir pradeda įraudęs šaukti… Arba važinėjama miško keliukais, kuriuose nėra nei perėjų, nei pėsčiųjų, nei šviesoforų, nei automobilių…Arba pusė pamokos skiriama vairo atsisukimo iš susukimo padėties atleidimui (stiprintuvo bandymams). Tai tokios pamokos,kai palyginu su tuo, ką gavau Autoplazoje, buvo labai labai mažai ko vertos.
Taigi apibendrinant, mokiausi nemažai – papildomų vairavimo pamokų teko paimti, tačiau ir nesitikėjau, kad greitai išmoksiu (nes su šeimos nariais nėra galimybės papildomai pavažinėti be “nervų”:) Rekomenduoju Autoplaza.